Mentortools a jeho funkcie pre členské sekcie online kurzov

Mentortools a jeho funkcie pre členské sekcie online kurzov sú užitočné pre tvorbu a správu tvojej vlastnej online akadémie. Sú rozmanité a ponúkajú množstvo možností. V nasledujúcom článku sa zameriame na prehľad týchto funkcií a ich výhody.

Funkcia „Komunita“ v členskej sekcii Mentortools

Mentortools a jeho funkcie pre členské sekcie online kurzov

 1. Funkcia „Náhľad“ umožňuje prezrieť si členskú sekciu z pohľadu zákazníka. Môžeš skontrolovať, ako vyzerá členská sekcia z pohľadu dizajnu a textových korekcií. V náhľade sa zobrazia aj neaktívne a tajné kurzy, ktoré bežný zákazník nevidí.
 2. Funkcia „Štatistika“ poskytuje podrobné štatistiky členskej sekcie. Môžeš sa rýchlo a jednoducho dozvedieť počet nových a aktuálnych predplatiteľov a sledovať ich aktivitu v určenom časovom období. Okrem toho, získavaš prehľad o stornovaných objednávkach, histórii objednávok, aktivite používateľov a cash flow-e. Máš prístup k výsledkom všetkých absolvovaných kvízov, môžeš si prezrieť priemerné skóre a informácie konkrétnych používateľov.
 3. Vo funkcii „Zoznam kurzov“ nájdeš prehľad o všetkých kurzoch v členskej sekcii. Vidíš tu všetky kurzy – aktívne/neaktívne, verejné/tajné – a máš možnosť meniť ich nastavenia, obsah alebo ich odstrániť.
 4. Funkcia „Marketing“ ponúka niekoľko užitočných nástrojov pre marketing. Môžeš vytvárať pristávacie stránky na získavanie kontaktov, používať hotové šablóny pristávacích stránok, nastavovať Opt-in procesy, informovať členov pomocou Shoutout boxu a vytvárať partnerské stránky.
 5. Funkcia „Komunita“ umožňuje vytvárať diskusie v členskej sekcii. Môžeš si rozhodnúť, či diskusie sprístupníš všetkým používateľom alebo iba tým, ktorí zakúpili konkrétny kurz.
 6. Pomocou funkcie „Moji členovia“ získavaš prehľad o členoch a ich kontaktoch. Môžeš sledovať ich objednávky a udržiavať komunikáciu s nimi.
 7. Funkcia „Nastavenia“ ponúka množstvo praktických nastavení pre online akadémiu. Tu môžeš upraviť svoj profil, nastaviť doménu, prístupové nastavenia, jazyk, dizajn stránky, prihlasovaciu stránku, vlastné menu, a mnoho ďalších nastavení.

Časti funkcie „Nastavenia“ v Mentortools

 • V časti „Všeobecné“ môžeš nastaviť rôzne všeobecné parametre pre online akadémiu. Napr: nastavenie domény, prístupové nastavenia a nastavenie jazyka platformy.
 • V časti „Dizajn“ môžeš prispôsobiť vizuálny vzhľad svojej online akadémie. Môžeš zmeniť názov stránky, pridať logo, vybrať si šablónu dizajnu a nastaviť obrázky.
 • V časti „Prihlasovacia stránka“ môžeš nastaviť tapetu, ktorá sa zobrazí na prihlasovacej stránke tvojej online akadémie.
 • V časti „Panel“ môžeš upraviť texty a nastavenia v paneli tvojej online akadémie. Máš možnosť prispôsobiť si texty a nastaviť si avatar.
 • V časti„Vlastné menu“ môžeš nastaviť vlastné menu v rámci online akadémie a prispôsobiť si ho podľa svojich preferencií.
 • V časti „Nastavenia komunity“ môžeš nastaviť rôzne všeobecné nastavenia pre komunitu. Máš možnosť aktivovať alebo deaktivovať komunitu, meniť názvy prvkov komunity, upravovať komunitné príspevky a nastaviť tapetu pre komunitnú sekciu.
 • V časti „Poskytovatelia platieb“ môžeš si vybrať poskytovateľa platieb, s ktorým svoju online akadémia integruješ.
 • V časti „Integrácie a automatizácie“ môžeš nastaviť rôzne integrácie a automatizácie, ktoré ti pomôžu optimalizovať prevádzku online akadémie.
 • V časti „Uvítacie e-maily“ môžeš nastaviť všeobecné nastavenia e-mailov, ktoré sa odosielajú po novom predaji, pre bezplatné kurzy, alebo pri registrácii a odoslaní hesla.
 • V časti „Zákaznícka podpora“ môžeš zadať informáciu akým spôsobom sa užívatelia dostanú k tvojej podpore. Môžeš zapísať e-mailovú adresu alebo si zvoliť softvér poskytovateľa podpory.
 • V časti „Analýzy a GDPR“ máš prístup k analytike, ktorá ti poskytuje informácie o aktivite používateľov a výkone tvojej online akadémie. Okrem toho, tu nájdeš aj zásady ochrany osobných údajov, vrátane banneru a zmluvy, ktoré sa týkajú ochrany osobných údajov.
 • V časti „Impressum a Zásady ochrany osobných údajov“ môžeš pridať kontaktné informácie a zásady ochrany osobných údajov. Týmto spôsobom môžeš informovať členov svojej online akadémie o právach a ochrane ich osobných údajov.
 • V časti „Partnerská oblasť“ môžeš nastaviť texty.

Záver

Vďaka týmto nastaveniam v Mentortools máš všetky nástroje na prispôsobenie a správu svojej online akadémie podľa svojich potrieb. Každá z týchto funkcií ti umožňuje flexibilne nastaviť parametre a optimalizovať fungovanie svojho digitálneho produktu, ako aj poskytnúť vysokú kvalitu služieb a podporu pre tvojich členov.

Mentortools ti poskytuje všetky potrebné nástroje na úspešnú online edukáciu a rast tvojej komunity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *